Project Description

Zapobieganie wyładowaniom elektrostatycznym

Problemy związane z ESD we wrażliwym środowisku pracy.
Jakie są konsekwencje wyładowania elektrostatycznego (ESD)?

  • Wady produktu
  • Błąd montażu
  • Utrata niezawodności jakości produktu od klienta końcowego
  • Koszt energii klimatyzacji, aby uniknąć wyładowań elektrostatycznych
  • Możliwość rozpalenia ognia w wrażliwym otoczeniu

Rozwiązanie: System nawilżania w celu tłumienia i zapobiegania wyładowaniom elektrostatycznym (ESD)
Utrzymywanie właściwej wilgotności przez cały czas pracy pomaga rozproszyć wytworzone ładunki  elektrostatyczne i uwolnić do atmosfery.
Właściwa wilgotność obniża potencjał statyczny, a wyładowania elektrostatyczne stają się coraz mniejsze.

Loading...

Przykład systemów / produktów używanych w tej aplikacji:
Przemysłowy system nawilżania AirAKI ® zbudowany z rozpylaczy AKIMist ® rozpyla Suchą Mgłę o średnim rozmiarze kropli 10 μm lub mniejszym. Sucha Mgła nie powoduje zamoczenia i rdzewienia żadnych maszyn, podłóg i ścian. AKIMist ® przyczynia się do energooszczędnego nawilżania i jednoczesnego chłodzenia powietrza.
W fabryce półprzewodników występuje ogromna ilość nawilżania i chłodzenia powietrzem, ale konwencjonalny system atomizacji nie może utrzymać fabryki w stałej wilgotności. Wykorzystując wodę RO, system osiąga mniej konserwacji dysz i niższe koszty konserwacji.

System AirAKI® z nawilżaczem do suchej mgły AKIMist ® „E”

Korzyści:

  • Poprawiona wydajność
  • Jakość ustabilizowana
  • Zapobieganie zniszczeniu ESD
  • Oszczędzanie energii
  • Mniejsza częstotliwość konserwacji i mniejsze koszty obsługi

Zapobieganie wyładowaniom elektrostatycznym w linii SMT

Jak stworzyć środowisko wolne od ładunków elektrostatycznych?
Po pierwszym artykule opublikowanym 18 lutego 2019 r. Na temat zagadnień związanych z generowaną elektrycznością statyczną, dzisiaj wprowadzimy metodę nawilżania.

Ostatnim razem, gdy opuściliśmy rozwiązanie „stworzyć środowisko, w którym nie występuje elektryczność statyczna”, aby zapobiec wystąpieniu elektryczności statycznej. Zanurzmy się głębiej w ten temat.

Środowisko, w którym nie występuje elektryczność statyczna
W ostatnim poście wspomnieliśmy o 3 sposobach przeciwdziałania elektryczności statycznej (uwalnianie i / lub neutralizowanie generowanej elektryczności statycznej i zapobieganie jej przed jej wystąpieniem). Już ujawniliśmy, że najlepszym sposobem zapobiegania występowaniu elektryczności statycznej jest stworzenie środowiska w miejscu produkcji, w którym elektryczność statyczna nie występuje.

Jakie środowisko jest wolne od ładunków elektrostatycznych?
Mała wskazówka? Pomyśl o miejscu w swoim codziennym życiu, w którym nigdy nie spotkasz elektryczności statycznej bez względu na porę roku…?

Odpowiedź brzmi „w wannie”.
Dlaczego w łazience nigdy nie występuje elektryczność statyczna?

Powodem jest WILGOTNOŚĆ. W wilgotnym otoczeniu, takim jak łazienka, w powietrzu znajduje się wysoki poziom wilgoci, a zatem na powierzchni otaczających przedmiotów jest również dużo wilgoci. Elektryczność statyczna przedostanie się do atmosfery przez wilgoć, nie gromadząc się i nie ładując na powierzchni obiektów.

Wilgotność względna i wilgotność bezwzględna
Mówiąc o odpowiednim poziomie wilgotności w zakładzie produkcyjnym, często słyszeliśmy 2 różne warunki:

Wilgotność względna
Wilgotność bezwzględna
Kiedy słyszymy „Wilgotność 0%”, w rzeczywistości reprezentuje „wilgotność względną”. „Wilgotność bezwzględna” to ilość wody zawartej w powietrzu.

Na przykład często mówi się, że „Jeśli ustawisz wilgotność na 50% lub więcej, będzie to przeciwdziałanie elektryczności statycznej”.

Ale 50% wilgotności oznacza 50% wilgotności względnej.

Nawet jeśli wilgotność wynosi 50%, ilość wilgoci (wilgotność absolutna) zawarta w powietrzu zmienia się znacznie (patrz Tabela 1) w zależności od temperatury w tym czasie.

Innymi słowy, naprawdę ważne dla przeciwdziałania elektryczności statycznej jest „ilość wilgoci zawartej w powietrzu”, czyli „wilgotność absolutna”.
Co oznacza, że ​​musisz skorelować „temperaturę i wilgotność względną”. Istnieją przypadki, w których przeciwdziałanie elektryczności statycznej może być skuteczne przy wilgotności względnej wynoszącej 40%. W niektórych innych przypadkach przeciwdziałanie elektryczności statycznej nie działa nawet przy wilgotności względnej wynoszącej 60%.

Ważnym czynnikiem jest również temperatura.
Co z metodą nawilżania?
W ostatnim poście zaczęliśmy naszą deklarację generowania elektryczności statycznej, szczególnie w sezonie zimowym, gdy jest zimno. Tak, zimą, gdy temperatura spada, ilość wilgoci zawartej w powietrzu drastycznie spada, co powoduje wytwarzanie elektryczności statycznej.

Dlatego w miejscu produkcji dodanie systemu nawilżania stanowi wymierny i cenny środek przeciwko elektryczności statycznej.

Jednak, gdy wspomina się o nawilżaniu, istnieją różne metody (patrz Tabela 2). Każda z nich ma zalety i wady, dlatego musisz wybrać metodę, która najlepiej pasuje do Twojego miejsca produkcji.

Następnym razem, patrząc na cechy każdej metody nawilżania, szczegółowo wyjaśnimy, która jest optymalnym nawilżaniem odpowiednim dla każdego rodzaju miejsca produkcji.

Tabela 1. Zależność między wilgotnością względną, a wilgotnością bezwzględną

Tabela 2. Metody klasyfikacji nawilżania